GameBox.ro

Sugestii pentru serverul de minecraft

Daca aveti o sugestie sau o propunere postati-o aici.

. .

Pai , dc nu faci cum ti-am zis eu pe steam , un cartier de case , unde sa-si faca toti casele , ca m-am uitat pe live map , erau raspanditii cu casele in tot landu , costi era ssuuuus de tot unde e zapada , altii se duceau in dreapta mai mult , alti se duceau sa caute un "lac" ca sa zic asa....

Si care-i faza , daca eu vreau sa plec dintr-o gramada de prosti e vreo problema?

Nu , dar ma gandeam ca daca ar face un cartier de vile gen sa fie fiecare casa una langa alta ar fi mai nice...

Dar uite , daca asa ma duce pe mine mintea sa stau singur in pustiu si sa-mi dardaie curu , ce-are?

Am vrut sa fac pe harta cartiere, strazi si asa mai departe,dar s-au revoltat playerii,asa ca nu am mai facut.

Ar trebui sa se faca un fel de jail pentru grieferi :slight_smile:

Un admins chat ar fii dragut .

Propun sa se faca un fel de sistem ce contorizeaza voturile jucatorilor pe minestatus...Cred ca numai asa am putea face mai multi sa voteze . Si putem alege drept "recompensa" un premiu , 2-3 iron ingot sau ceva acolo.
Si ar fi bine sa adaugati si netherul , cu protectie decat in zona in care te teleporteaza la inceput , sa putem folosi si noi materialele de acolo.

In viitorul apropiat poate.

Sa facut.

/ac

Nu stiu.
Netheru e deschis acum.

propun ca playerii sa inceapa cu ceva..nu stiu poaye o sapa ceva sau un stock de lemne..:smiley: si propun sa se faca un loc unde nu pot intar zm pt ca cei care nu au casa dca mor si pierd tot e aiurea sa incepi de la inceput:D

Asta e si scopul jocului.Sa vezi cat poti supravietui si cate lucruri poti strange in timp record.Nu e frumos cand iti iei mur in gura..:frowning:

Muzickq +1

nu am spus mura in gura am zis ceva de inceput...citeste de 2 ori inainte sa postezi

Pai da..Indiferent,simti o caldura cand faci tu totul...Mie nu mi-ar placea fiindca strica farmecul.Si in plus daca deja joci pe server si ai materiale si alea alea,de ce vrei iteme de start? E survival mod.

ON: M-am uitat si am vazut ca nu merge SMP dar totusi ar fi fost "kul" sa fie adaugat,mai ales pentru cei cu magazine. ---->http://www.minecraftforum.net/topic/75440-v173-risugamis-mods-recipe-book-updated
Se numeste Shelf Beta 1.7.3 si este pentru a-ti arata itemele fara sa deschizi un cufar sau inventory.(Scroll down a little bit.)

Este , se numeste azilul pt boschetari a lui slemn.

Exista si un bloc de locuinte unde pot sta (gratis) ,contactati-l pe noname.

mha jtiti cu mii aia de adoptat... pute face ceva in genu un shop de ex dai 10 iron primesti 1 diamant dar cu signuri :wink:

Strica farmecul jocului,e mai frumos sa fie magazine cu playeri reali .