GameBox.ro

Sugestii pentru GameBox

In acest topic va invitam sa postati ideile sau sugestiile dumneavoastra in legatura cu forumul , dar si eventualele bug-uri sau erori intalnite pe forum-ul GameBox.

*Daca aveti vreo idee pentru un server anume, folositi sectiunea corespunzatoare serverului respectiv, sau topicul: http://www.gamebox.ro/forums/threads/9-FeedBack-Zone

Va multumim!

p.s: Nu uitati sa folositi functia search inainte de a posta ceva !
p.s.2: Daca intampinati vreo problema, apelati la un moderator sau la un administrator.

Am o propunere despre un clan al comunitatii adminilor GameBox-ului...de exemplu : [GameBox]IXI sau altceva de felul asta...stiu ca sa mai vorbit despre asa ceva intr-un topic insa demult si poate va schimbati parerea...am vazut asa ceva pe alte servere...

Propun sa se mareasca numarul de sloturi pe dr.Gamebox.ro ca mai tot timpul e full si nu te poti conecta :wink:

Subiectul legat de ban request ar trebui deschis in sectiune adminilor.
Serverul a fost modificat la 21 de sloturi.20 pentru jucatori + 1 pentru redirect.

O arhiva cu Smileys frumoase pentru forum, cele care sunt acum sunt de-a dreptul oribile.
[CLICK]

propun ca la cererile de admin pe sv de cs sa fie nevoie si de o anumita vechime pe forum si un anumit nr de posturi.

1.Schimbata tema la forum
2.Facut in limba romana

Sa fie aranjat altfel forumu gen:

GameBox.Ro

Regulament GameBox.Ro
Regulamentul forumului wWw.GameBox.Ro !

Bun venit !
Pentru cei care sunt noi pe forum, prezentativa

Pareri / Sugestii
Nu iti convine ceva? Orice parere / sugestie legate de intreg forumul wWw.GameBox.Ro este bine venita

Servere GameBox

Cs.GameBox.Ro
Tot ce tine de Cs.GameBox.Ro !
Subforums: Anunturi, Regulament server, Cereri slot/admin/upgrade admin, Ban`uri date de admini, Cereri unban, Reclamatii admini, Pareri/Sugestii server, Evidenta redirecte

Dr.GameBox.Ro
Tot ce tine de Dr.GameBox.Ro !
Subforums: Anunturi, Regulament server, Cereri slot/admin/upgrade admin, Ban`uri date de admini, Cereri unban, Reclamatii admini, Pareri/Sugestii server, Evidenta redirecte

Counter-Strike

Tutoriale
Tutoriale Counter Strike, pentru partea de server, si pentru partea de client.

Resurse Counter Strike
Resurse pentru server, si pentru client. [ harti,sunete,pluginuri,wad-uri ]

Ajutor
Probleme server, si client

Discutii Counter-Strike
Diverse discutii,opinii,pareri despre Counter Strike.

si tot asa continua.........:slight_smile:

1.Forumul sa fie mult mai bine "educat" .
Adica:
-sa nu se mai faca "caterinca" prin topicuri, din cauza asta pleaca multi membri de pe forum;
-sa se ia MASURI pentru off-topic( warn up direct )

2.Forumul sa fie impartit in mai multe sectiuni( de exemplu: CS.GameBox.ro>Cereri Unban, Cereri Admin, Plangeri, Regulament, Sugestii, Informatii - doar un exemplu )

Schimbare in totalitate TEMA la forum. Este foarte urata, si ar mai fi si portalul acela sa nu mai apara. Sa facem un .index cu redirect adica sa aiba in dreapta "Forum" si in stanga "Site" ...

O arhiva cu Smileys frumoase pentru forum, cele care sunt acum sunt de-a dreptul oribile.

[CLICK]

Am schimbat putin smileurile. :slight_smile:

1.Forumul sa fie mult mai bine "educat" .
Adica:
-sa nu se mai faca "caterinca" prin topicuri, din cauza asta pleaca multi membri de pe forum;
-sa se ia MASURI pentru off-topic( warn up direct

Se incearca asta.

propun ca la cererile de admin pe sv de cs sa fie nevoie si de o anumita vechime pe forum si un anumit nr de posturi.

S-a adaugat si asta.

Restul, ramane de vazut pentru moment. :smiley:

As propune sa se faca un Topic cv de genu "Cel mai bun admin al saptaminii/lunii" am vazut asa ceva in alte comunitati , si e cam bine , astept pareri :slight_smile:

O propunere interesanta:
Sa fie trescut forumul din vBulletin in PhbBB3 ar fi mai usor de lucrat si la semnatura putem aduga mai multe imagin,cand un subiect nou este scris de un moderator/administrator numele acestuia apare cu diferite culori... etc.
Daca nu doriti sa schimbati forumul macar schimbati imaginea de fundal din alb sa devina negru (sau ceva inchis)

E foarte ok forumul acum, nu schimbati nimic.
Cat despre PHPBB3 e mult sub vBulletin, habar nu ai despre ce vorbesti.
In plus, imaginile de la semnatura tin de ACP (Administrator Control Panel). Asa sunt setate acum, se pot modifica oricand daca administratorii decid asta!

Propun,daca se poate,sa se deschida un server de MU Online.Din cateva am vazut este un joc destul de popular.In plus daca se poate sa nu se axeze pe CS.De ex Sa-mp este complet uitat,fiind un joc care spun eu ca este mai frumos decat cs,mai detaliat si atrage si mai multi jucatori..pe cs pe un server incap 20,30 in timp ce pe sa-mp incap 500!a fost doar o sugestie :stuck_out_tongue:

Cum adica Samp-ul e uitat?:slight_smile: sunt oameni care se ocupa de el ..
Cat despre mu, momentan nu se poate, si comunitatea nu se va baza numai pe cs.

Adica CS-ul are atatea topic-uri si alte alea incat daca cineva intra pe site automat vede CS si nu mai e prea interesat ce este "mai jos".Din cate stiu inainte era doar un Sub-forum pentru CS si pus la GameBox Servers.Nu spun ca la sa-mp nu sunt oameni care sa se ocupe,dar ar fi mai bine daca ar fi putin mai la "suprafata".Cum am spus si in celalalt post aduce mult mai multi jucatori decat CS,care este deja vechi si uni s-au plictisit de el(ca de ex. eu).Sper ca ai inteles unde bateam

PS:da sunt 2 oameni care se ocupa:Lexu(owner) si Ov3r(scripter) dar vad ca nu prea mai au ceva treaba cu samp-ul...oameni dp server fac sugesti,cereri lider etc si nu le raspunde nimeni logic ca pleaca

Va reamintesc ca aici se fac sugestii doar pentru site/forum.
Daca aveti vreo sugestie pentru unul dintre servele noastre, folositi sectiunea serverului respectiv.
Forumul va ramane vbulletin, din diverse motive.
Daca SAMP-ul se va dezoltva, ii vom face o sectiune asemanatoare celei de cs.Momentan nu am cum sa asez altfel, daca pun samp inainte de cs, arata urat forumul. :slight_smile:

E ok ideea cu adminul lunii, dar cine se ocupa ?^^

Scoateti aceasta porcarie cu 20 de caractere ca sa putem posta :smiley:

Propun sa se faca redirecte pentru serverele gamebox . coh sa faci o sectiune lasi id acolo si cine vrea sa tina redirecte sa iti ceara . :slight_smile:

O sugestie... Adaugarea unor noi emoticons ca astea sunt cam seci unele dar sunt cateva care sunt faine :wink: