GameBox.ro

Reclamatie wannabe

Dear kenzorgb.,

You have received an infraction at GameBox Forums.

Reason: flame/off-topic

/

This infraction is worth 21 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
http://www.gamebox.ro/forums/showthread.php?p=382515
Originally Posted by JukeBox.
Mai-nainte am zis sa nu mai promovati violenta!
Stii ca asta e un forum de counter-strike(in mare parte) , nu ?

Originally Posted by rdN.
Stiu ca e forum de counter-strike, dar asta nu insemna sa promovati violenta in viata reala.
Tu chiar esti atat de cretin sa crezi ca tot ce spun astia pe forum se intampla si in viata reala ?

ex : rdN , du-te si te apuca de droguri ! Inseamna ca instig la ilegalitati ?
All the best,
GameBox Forums

Pot sa stiu si eu pentru ce am primit warn 21 puncte ?!?!?!?!?!

Primisem deja un warn de la rdN. pentru limbaj + off - topic - MERITAT ! Dar de unde naiba (ca sa nu zic mai urat) vii tu si te trezesti sa-mi dai 21 de puncte ? Esti tu mai b0$$ sau ce ? Alea 7 puncte ale lui rdN. erau mai mult decat meritate pentru ca el m-a mai avertizat si in alte randuri sa incetez , iar eu nu l-am asculat => warn-ul de la el . DAR TU ?! 21 de puncte ?!

[MENTION=2099]ImRedBluePurple[/MENTION]

Cred ca e destul de clar ca eu sunt indulgent, dar el nu. Fiecare moderator alege daca e indulgent sau nu. El a ales-o pe a lui, eu pe-a mea.

In plus, sunt destul de beat ca sa ma iau cu cineva in gura.

La inceput si cele 7 puncte ale tale mi s-au parut mari , dar apoi am inteles ce si cum , tu avertizandu-ma in trecut sa termin .

De acord , dar nu am mai vazut un warn de 21 de puncte pentru un rahat de post , tinand cont ca chestia cu antecedentele mele s-a cam incheiat .

yep.
Ce nu iti este clar? la inceputul topicului scrie clar, mistocarii vor primi un warn mare. Nu e printre primele dati cand vorbesti aiurea, cand te bagi aiurea, mai ales in acel topic.
Ti’am scos eu punctele de la rdN si ti le’am triplat .

Esti tu in masura sa faci asta ? Sa scoti si sa dai ce si cum vrei tu ?

Ce misto am facut eu acolo ? Ca i-am spus sa-l bata pe fratesu ? Din punctul meu de vedere , aia e o solutie . Am facut off - topic si m-am luat putin in gura cu rdN => am primit un warn EXTRA SUFICIENT de la el (7 puncte) . Nu mai era nevoie , sa vii tu , marele zeu si sa-mi dai alt warn .

Daca nu ma insel, da, sunt .

daca continui in acest hal, fii sigur ca ramai cu punctele alea + un probabil ban .

nu ţi se pare normal să fiu revoltat după prostia pe care ai făcut-o?
Nu cred că un oarecare moderator are dreptul să scoată puncte şi să dea câte si cum vrea el apoi.
Totuşi sunt curios şi de părerea vreunui super mod / administrator că noi 2 ne putem contrazice până mâine fără să rezolvăm ceva.

La sectiunea lui poate. Mai ales daca nu am obiectat eu nimic.

La lucrul asta ma refeream . Totusi , ar trebuii sa ai acordul celui care a dat warn-ul inainte , pentru ca asa de exemplu i se pune pata pe mine unui moderator - x si de exemplu rdN imi da un warn de 10 puncte , ala (x) fiind ofticat pe mine , mi le scoate pe cele vechi (10) si mi le dubleaza , pe acleasi motiv , ca asa vrea el ?

Intelegi total gresit. Ideea e ca aproape mereu cand te bagai in acel topic, faceai off-topic / spuneai o porcarie. M’am plictisit sa te iau cu warnuri de 7-10 puncte, mai ales ca scrie clar in inceputul topicului ca nu se face asa ceva, mai mult, jignesti persoane care poate chiar au nevoie de ajutor/sfaturi .

I-am spus sa i-l bata pe fratesu , asta cred eu ca ar fii fost o solutie . Am facut flame + off - topic , am luat 7 puncte de la rdN , el considerand ca e suficient , te trezesti tu sa-mi dai 21 de puncte , pentru ce ?! Atat de mare e diferenta voastra de gandire sau mai intervine si altceva ?

Eu nu’ti mai explic. poate vine un SM care ne paote lamuri pe amandoi :slight_smile:

[MENTION=2727]kenzorgb.[/MENTION]
[MENTION=2099]ImRedBluePurple[/MENTION]

O luăm pe rând.În linii generale.
Kenzor,nu e necesar să pui literele cât forumu și cu roșu.Se înțelege și așa esența reclamației.Asta e o mică remarcă.
ImRedBluePurple,dacă încalcă,îl penalizezi de fiecare dată,e suficient imho.Deoarece dacă încalcă așa de des cum zici tu,atunci e mai mare probabilitatea să ia un ban de cîteva zile din cauza cumulului de puncte.

Și acum privitor la cazul dat.
Pentru a ne menține oarecum în limitele regulamentului,și anume[quote=Coh;21242]spam / posthunt - 5 puncte.
limbaj - 2 - 5 - 10 - 20 puncte in functie de gravitate. [/quote]
Am reversat warnul dat de tine,și i-am dat unul de 15 puncte.[7 e prea puțin imho]
Ca să fie clar de ce 15 puncte la acest post[click]
5 - off-topic la quote’ul lui JukeBox.
5 - off-topic la quote’ul lui rdN.
5 - flame/limbajul adresat lui rdN.Doar 5 deoarece s-a subînțeles că rdN. nu a fost ”mega-ofensat” de cuvintele tale atunci cînd ți-a dat primul warn,pentru că în alte circumstanțe puteau fi și mai multe puncte.

5+5+5=15 Simplu.
Thread Closed.