GameBox.ro

Care e faza cu eq?

Cum spune si titlu vreau sa stiu care e faza cu eq?? primim ptz cand raspundem corect pt ca mie unu am observat ca atunci cand raspund corect nu imi cresc ptzurile :slight_smile: vreau sa stiu si eu care e faza cu eq :slight_smile: (pe dr).... acele intrebari de matematica :slight_smile:

Huh ?

[b]Eu unul n-am inteles problema… Punctele cresc cand raspunzi corect dupa formula

new wonPoints = ( 30 / 5 ) + 1 - ( passedTime / 5 );

unde passedTime e timpul intre ecuatie si raspunsul tau, deci primesti 1-5 puncte / ec
Nu merge bine ceva la el, sau doar vrei sa stii ce face? Daca vrei sa stii ce face, e simplu, alunga plictiseala.

Am sa adaug maine o comanda /mypoints, ca sa vezi cate puncte ai si in caz ca nu e bine ceva vorbim si rezolv eu cumva

P.S: Ar merge schimbat cvar-ul, eq_nobody_answer la 30 si eq_correct_answer la 45… Cand jucam singur sau cu 1-2 prieteni era ok asa, dar cand sunt multi vad ca dureaza prea mult

Edit: Am adaugat acum comanda. Il rog pe coh cand are timp sa puna noua versiune pe server.
http://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=1690004

Edit2: A mai patit cineva asa ceva, sau esti singurul?

Edit3: Bunelu, ce nick ai pe sv?[/b]

Am raspuns de 3 ori la rand , nu mi-a dat puncte .

Nimeni nu primeste nimic , nu merge .

Poftim demo , sa nu ziceti ca batem campii : http://www.girlshare.ro/3701853.1

---------- Post added at 10:55 AM ---------- Previous post was at 10:47 AM ----------

Ar trebuii sa am 38 de puncte doar de la eq .

Nu am atatea puncte in total .

Andreykz
ce nick pot avea =)) Bun3lu :stuck_out_tongue:

Pe dr e voie cu dev?Stiam ca ti-l “anuleaza” serverul, huh?

Ce dev visezi ma , aici se discuta alceva .

Deci nu e pentru drshop … cam aiurea , mai ales matematica , altceva nu se putea :derp:

Si ce dracu are treaba devu cu topicu asta ?

Eu vorbeam despre poza lu’ kenzorgb ca are fps 140.

Asta e problema ta ? Daca ai cat de putin creier si stii sa pui 4 binduri : bind “a” “moveleft”;“fps_max 250”;“fps_modem 250” si pui asa pe wasd + scroll / space .
Si da , e permis dev .

Anyway , Yoite nu conteaza din ce domeniu e macar sa ne dea punctele .

mie mi-a dat de 2 ori 3 ptz rest ioc…

[b]Ce treaba au punctele cu drshop nu am inteles, e plugin separat, inca nu m-am gandit ce sa se poata face cu ele, o sa fie ceva sigur…mi-au dat astia niste idei pe alliedmods dar mi se par groaznice…

• ca din cate-am vazut, primesti punctele => merge bine

Atunci n-ar trebui sa fie nicio problema, ma gandeam ca daca ai avea un nick foarte ciudat, cu multe semne sau ceva sa nu mearga bine fvault-ul, ca e prima data cand il folosesc…dar cu litere, cifre, spatii si ; ( eu am nick Andrei. ;x) am testat si eu si mergea…

[/b]

Raspundeti corect si adunati puncte. Momentan nu puteti sa faceti nimic cu punctele respective.

A adaugat AndreiKZ si un top. /eqtop ca sa vedeti unde va aflati.

Adaug imediat si impartire (vor fi doar impartiri exacte). Il gasesti pe alliedmods cam in jumatate de ora, versiunea 1.06