GameBox.ro

Build soso blizzard

As vrea sa stiu asa o soarca mai decenta... pe blizzard, skills items. In opinia voastra.

[B]Skills

1 Telekinezis
1 Teleport
1 Static Field
1 Warmth
1 Frozen Armour/Shiver Armour… cum preferi.
Max Cold Mastery/Blizzard/Ice Blast/Ice Bolt/ restul in Glacial Spike.

Stats

Str - cat sa porti echipamentul
Dex - decat daca o faci pe *ctb ( chance to block ) cu Stormshield
Vita - Restul punctelor aici
Energy - Nimic, se aduna dp echipament… eventual mai bagi potiuni, e mai bine sa ramai fara mana decat fara viata ^^

Items

Aici in functie de ce dispui…
Ideeal ar fi
Shako - Viata/Mana/Damage reduced/2skill/mf … casca ideeala :slight_smile:
Amu tal - 3 piese din tal = 65 mf :slight_smile:
Oculus/Hoto (recomand hoto deoarece oculusul te teleporteaza aiurea … si daca faci niha e de rau)
Armura - Tal => mf / rezistente
Scut - Spirit/StormShield (eu prefer stormshield… pe langa damage reduced 35% are si un ctb ridicat,daca mai bagi in dex si o duci la 75ctb nu vei regreta:) )
Manusi - Bloodfists/Manusi rare cu mf/ manusi trang… in functie de ce build ai, pragurile de fcr sunt 63 si 105 fcr,daca folosesti StormShield limiteaza-te la pragul de 63fcr
Belt - Tal
Cizme - Wartravelers pentru un boost la mf/Sandstorms/Waterwalks/Hotspurs…le-am ales pe cele din urma deoarece aveam probleme cu fire rez + ca 15 to max fire rez ajuta enorm de mult vs corpse explosion la niha sau hidrele din travincal.
Inele - Asorteaza, vezi ce iti lipseste dp char … rezistente / mf / mana/ hp…si cu acestea completezi neajunsurile.
Inventory - Charms cu mf sau viata/ grand charms cu skill…(cu cat omori mai repede cu atat termini run mai repede si poti trece la urmatorul intr-un interval mai scurt de timp)

Eu unul m-am limitat la 300mf, mai sus de atat nu prea se merita… iti slabesti caracterul la dmg/viata/rez in favoarea unui mf mai ridicat care nu prea face diferenta.

Stats personale 6k dmg blizz / 1734hp-976mana (cu bo)/ prag fcr 63 / 75ctb / rezistente 90-75-75-4 (poisonul nu imi pune probleme deoarece scade viata pe timp , nu e instant ca fire/cold/light)

Exista “n” builduri de sorc mf… si parerile sunt impartite, eu unul prefer aceasta varianta…alaturi de sclavu cu obedi/trechery/andy visage poti face mf sau rush linistit si cu 8 jucatori in joc.

[/B]

Buildul de mai sus incerc sa’l fac si eu pe sorcul meu .
dar nu inteleg cum si la ce se foloseste telekinesis.
iar pe net din cate’am vazut, nu scria nimic de frozen armour sau shiver armour.

[QUOTE=Wannabe;278344]Buildul de mai sus incerc sa’l fac si eu pe sorcul meu .
dar nu inteleg cum si la ce se foloseste telekinesis.
iar pe net din cate’am vazut, nu scria nimic de frozen armour sau shiver armour.[/QUOTE]
Telekinezis este un pre-request pentru teleport, cu alte cuvinte… ca sa ajungi la teleport trebuie sa bagi un skill in telekinezis :stuck_out_tongue: (+ ca este util pentru a ridica dp jos potiuni sau a intra in portal de la distanta etc)
Frozen sau shiver armour deoarece un plus de armura este mereu binevenita, sansa sa te loveasca scade iar daca te ating ii ingheti automat :slight_smile:

Asculta la maestrul Topaz ca stie=))

Topaz sc dar trebe sa te contazic la iteme…:stuck_out_tongue: staff pui dimensional shard si cap nightwing’s vail asta pt max dmg…de mf il faci numa mf fara mult dmg…si parerea mea sa nu ai nimik gold incress :wink:

Nu mai postati frate ca va faceti de ras… mai sunt cativa care au postat niste builduri haioase de au ras toate comunitatile de diablo cu lacrimi cand au vazut ce va duce capu`…

In caz ca mai intra cineva pe aici, as dori o lamurire in legatura cu runewordul spirit. Pe care scut ar fii cel mai ok sa’l pun ?

Era ceva… monarch. Il socketezi, si pui spirit.

In Monarch il faci, gaseste la cow level destule :slight_smile: